April 25, 2007

Helsinki 2007Her sene Eurovision şarkı yarışması yaklaşırken birileri benden bir aktivite beklemiştir. Her sene 2 kişi bile olsam Yarışmanın oldugu akşam hazırlık yapıp keyifle izlerim. Günümüz müziği ile neredeyse hiç alakası olmayan şarkılar ve tamamen tuhaf showlardan olusan yarışma 3 saat boyunca bana süper keyifli vakit geçirtir. Özellikle sondaki puan verme bölümü muhteşem.
Hersene sıkılmadan Şalom törki, masedonya 3 point geyikleri döner.
Bu senede taviz vermeden Eurovision partimi düzenliyorum arkadaslar, şu anda evin müsait olup olmadıgını bilmesemde bir şeyler ayarlicam ve yemeli içmeli eğlenceli bir parti düzenleyeceğim. Tabi katılımı bilmem lazım haber verin bana:)
Gecenin tek zorunlu olayı ise herkes TR dışında bir ülkeye, ki bu ülke sizi en şaşırtıp güldüren ve tahammül edilemez olanı olmalı, oy verecek.

Biraz bilgide vereyim madem:)

Kenan Doğulu, önümüzdeki ay Helsinki'de yapılacak Eurovısıon şarkı yarışması'nda beş kişilik dans grubuyla sahne alacak.
Sanatçı, yabancı ve profesyonellerden oluşan dans grubuyla İngiltere'de hazırlanacak. Prestijli dans okullarından 'London School of Contemporary' ile bağlantıya geçen Kenan Doğulu, bu okulun eğitmen olan koreograflarıyla Eurovision için çalışacak. Şarkısına farklı bir görsel şov hazırlayan Doğulu'nun sahne şovunda hem Diyarbakır halayı, hem de New York sokak dansı izlenecek.

Şarkı ilk dinlendiğinde biraz itici geliyor ama bir kaç seferden sonra kulağınız alışıyor melodi yerleşiyor.(kesinlikle beğendiğimi sölemicem ama ben bütün eruovision şarkılarını format içinde değerlendiriyorum, norma şartlarda evde otururken cd takıp cinleyeceğim tarzdan şeyler olmasada yarışma havası ayrı)
Diğer bir kaç ülkenin şarkısınıda dinledim ve yinede TR ninki fena değil ama yine format içinde değerlendirirsen danimarka inanılmaz bir Eurovision şarkısı ile geliyor. Olması gereken bütün özellikler bütün Eurovision klasiklerini içinde barındırıyor. Bakalım hep beraber göreceğiz. Geçen senein birincilerinden sonra bu sene bir çok punk ya da punk rock ya da endüstriyel müzik gruplarını değişik kıyafet ve showlarla görmek te mümkün tabiki.

Eurovision-Turkey.com'un da destek verdiği "googlebizelogoyapsana.com" web sitesi kapsamında başlatılan logo yapımları hakkında yeni ve güzel haberler geliyor. Google TR, 23 Nisan'da 23 Nisan özel logosunu, Eurovision günlerinde ise (10-12 Mayıs) Kenan Doğulu'yu destekleyen logolarını anasayfasından yayınlayacak.

Daha fazla için http://www.eurovision-turkey.com/portal/index.php?newlang=turkish

2 comments:

"ukala" dawson said...

umarım listenden bir anda, hiçbir şey söylemeden silmediğin arkadaşların seni yalnız bırakmazlar o gece... iyi bak kendine

levent said...

???
bir mail adresin varmı?

Search This Blog