May 18, 2007

Nasil Delirdim?Hande Yener "Nasıl Delirdim?" isimli albümü ile artık benim tarzım budur ben buyum sevsenizde sevmesenizde bu şekilde müzik yapmaya devam edeceğim dedi ki bence "Nasıl Delirdim" albümü ile ne kadar akıllandıgını ve nasıl güzel müzik yaptıgını ortaya koymuş oldu.
Bugun D&R'ı gezerken elim albüme gitti ama bir yandan da refleks olarak kendimi, "hayır Levent, Hande Yener albümü alamazsın" a şartlamışım. Kasadaki kıza az daha açıklama yapacaktım "Aslında türkçe müzik çok dinlemiyorum hele Hande Yener hiç dinlemem ama annem rica etti o yüzden alacaktım"
Peki neden ben bu kadar etkilendim??? İlk en önemli en öncelikli sebep; Küçükken evimizde bir kaset vardı Seyyal Taner'in bir albümü. Orada Naciye diye bir şarkı vardı. Hala bütün sözlerini ezzbere bilirim ve şarkıyı genelde benden başka kimse hatırlamaz ama ben küçüüken o şarkıyı deli gibi söyler ve oynardım. Hala aile toplantılarında annem benim o şarkıyı nasıl söylediğimi ve o şarkıda nasıl oynadığımı anlatır. Seyyal Taner duysa ağlar heralde. İşte Hande Yener bu şarkıyı tekrar söylemiş ve çok güzel söylemiş...Şimdide söylüyorum ve oynuyorum

Bir de Kibir şarkısını çok beyendim çünkü banane :) ama klibi için aynı şeyleri söleyemeyeceğim hala çok çakma hiç olmamış bir klip olma özelliği taşıyor.
Albümün üstünde "Sınırlı Sayıda, 4 ayrı kapak" yazıyor. İçini açtıgımızda ise küçükken daha çok kız çocuklara okutulan 3 boyutlu ve 3 sayfalı masal kitaplarında oldugu gibi, 3 boyutlu bir Hande Yener çıkıyor karşınıza...delirmiş...

CD yi takıp dinlemeye başladıgımda ise itiraf ediyorum, çok beğendim. Ok müzik ve film konusunda çok milliyetçi oldugumu ve neden bizimde yapamadıgımız hep dile getirmişimdir...ama bu albüm olmuş ya da hadi yine kötü olalım, olmaya çok yaklaşmış:)
Artık Hande Yener, sevdiğim bir türk pop (ya da artık electro-pop mu desek) sanatçısıdır.
Ozellikle Kibir ve Nasıl Delirdim şarkıları çok güzel
www.handeyener.com.tr
www.handeyenerfunclub.com
Merak etmeyin ben henüz funclubüne katılacak kadar delirmedim:)

Buda küçüklükten kalma "Naciye" isimli şarkım...:)

No comments:

Search This Blog