December 26, 2009

Son dakikada ...

Acelecilik ve işleri son dakikaya bırakma huyum her zaman vardır. Ameliyathaneye annem son dakikada yetişti, az daha hastanenein asansöründe doğuyordum. Aceleden çok erken konustum fakat konusmayı tam öğrenemedim...7 yaşıma kadar yarımyamalak konustum. Küçükken daha çok kayacağım diye acele ederken kaydıraktan düşmüştüm. Yemeğimi acele bitireceğim diye kaç kere boğulma tehliklesi geçirdim (Zaten ağzım minicik..benim için her yemek yeme olayı bir boğuma tehlikesi, burnumdan da nefes alamadıgım düşünülürse...) . Yayalara yeşil yanmasını bekleyemediğim için kaç kere eziliyodum.

Ameliyat olmadan önceki gece son dakika yatmadan bir sıgara içtim. Ameliyattan çıkınca bekleme odasında hemşire ile kavga ettim...beklemek istemiyodum. Ameliyattan sonra gece hastanede kalamadım ve arabamı kendim kullanarak eve döndüm.

Uçaklara hep son dakikada yetiştim, faturalarımı son dakikada ödedim, hastalandıgımda hastaneye gitmek için hep ateşimin 39’a kadar çıkmasını bekledim, askerliğimi son gün tecil ettirdim ve mastera kayıdın son gününde yetiştim, sınavlara son gün çalışıp ödevleri son gün yaptım...Evet ödevleri hep son gün yaptım.

Üniversite bittiğinde (şimdi her ne kadar o günleri mumla arasamda) ödev proje vs yapmayacağım için çok mutluydum. Master yapmak gibi de bir düşüncem yoktu açıktası askerlik ile kıyasladıgımda daha ağır basana kadar. İyi bir öğrenci hiç değildim ama hep yüksek notlar aldım. Ödev ve sınav modumdan çook uzaklaşmışken master hayatımın başlaması ile bir kez daha kendimi wikipedia ve google search gibi ucuz yöntemlerle garip konular araştırırken buldum.

Haftalar önceden bildiğim bir ödevin son günleri...Pazartesi teslim
Cumartesi sabah erkenden kalkıp güzel bir kahvaltı hazırlayacağım ve sonrasında duş alıp kahvemi koyup bu projeyi bitireceğim dedim kendi kendime. En azından tüm Pazar günü bana kalacak...Saatimi 10:00’a kurdum

Cumartesi

10:00 Saatim anlamsızca çalıyor...Tüm gün benim 3 saatte bitecek bir sunum bu. Ertele

12:30 Kalkmam lazım... tüm günüm ölmemeli hem belki gece dışarı çıkarım

13:30 Kahvaltı ettim hemen arkasından dusa giremem annem küçükken tok karna duşa girilmez demişti.

14:30 Law & Order Special Victims Unit 2 bölüm üst üste.

16:00 Sonunda laptopun başındayım ama çok acıktım başlamadan önce Yemek Sepetinden KFC
17:00 1 saat daha kestirebilirim çok güzel yedim...gece dışarı çıkmiicam tüm gece projeyi yaparım

18:30 BIR KAC SLAYT HAZIRLADIM kalanını bir film izleyip devam edeceğim

19:15 Paranormal Activity

21:50 Evdeki tüm eşyalar ses çıkartıyor. Kalorifer petekleri, Kapılar.... Buzdolabı Leveeennnt dedi sanki

21:53 Bloguma bir şeyler yapayım .. yarın sabah erkeknden kalkar bitiririm projeyi belki gece yatmadanda biraz bakarım

1 comment:

G.O. said...

levocum Tellibag bence icimi kolay en guzel sarap! 2-3 sene once bizde kesfettik ve keyifle iciyoruz.. hosss Napalara gidip hala tellibag icmek istiorum desem kro diye dalga gecerler burda ama olsun ben yinede isterim icmek onu hala.. hahah.. ucuz mucuz ama bence bi farki yok! hahaha.. opuldunnnnn

Search This Blog