January 22, 2011

Monte CartalAh-ha-ha-haayy

Hep böle kahkahalar espirileri gülüşmeler...Monte Cartal’da yaşamanın bazı sosyal sorumlulukları vardır. Istanbul’un MonteCarlo’su Kartal. Kolay değil

Bir çok benzerlik gösterir bu iki yöre...Monte Cartal'ı Dragos tepesini sahil tarafından U dönüşü yaparak geçtiğiniz zaman görürsünüz. Görkemli, heybetli ve penis şeklindeki yeni yapılan yüksek kuleleriyle karşılar Kartal sizi. Sahil seridi boyunca bir sürü yeni, yüksek binalar bloklar siteler...Şan söhret lüks para. Kartalite...Kartal İstanbul’un yeni merkezidir. Monte Carlo'ya da sahilden gelince aynen böle bir tepeyi aştıktan sonra girersiniz ve tüm güzelliğiyle görürsünüz sehrin tamamını kus bakısı.

Monte Cartal’a ulaşmanın en hızlı ve kolay yolu gelişmiş raylı sistemi olan sehrimizde “hızlı” banliyo trenlerini kullanmaktır. Kartal’a giden hızlı trenler Haydarpaşa garından 15 dakikada bir kalkar. Aynı Monte Carloya giden trenlerin Cannes’tan kalktıgı gibi ki Cannes’tan Monte Carlo’ya tren sıklıgı 30 dakikada bir.

Sahil yolunda hava karardımı Kartal’a yeni tasınmıs ailelerin zengin çocukları Ferrarileri ve Porsheları ile yarısa baslarlar ( gerçekten ..bi gün ezilicem) bu konuda 1-2 seneye Monte Carlo’yu geçeceğimize eminim. Yine aynı Monte Carlo’daki gibi Marinanın biraz yanında harika bir plaj vardır Monte Catal’da...Kartal’ın üst kısımlarından gelen turistler yaz aylarında burada bileklerine kadar uzun short mayoları ya da beyaz slip donları ile ters takla figürlerini sergilerler...Daha zengin kesim sandalla acılıp açıktan denize girer ve bir kısmı akıntıya kapılarak malesef geri dönemez...Monte Cartal acıklarında akıntı cok kuvvetlidir...

Monte Cartal aynı Monte Carlo gibi kumar oyunlarıyla meshurdur. İstanbul’da Levent semtimizden sonra gizli kumarhanelerin en yoğun oldugu bölgedir Cartal...Bunun dısında bir çok kahvehanede para ile oey ve iskambil oynanılır...At yarısı, sayısal loto ve milli piyango ise her köşe basında...Şık giyinmeyi unutmayın.

Şehrin gürültüsünden uzak ama şehrin göbeğinde...Monte Cartal. Kartalite

No comments:

Search This Blog