July 18, 2007

Hedwig and the Angry Inch


Hedwig, born a boy named Hansel in East Berlin, fell in love with an American G.I. and underwent a sex-change operation in order to marry him and flee to the West. Unfortunately, nothing worked out quite as it was supposed to - years later, Hedwig is leading her rock band on a tour of the U.S., telling her life story through a series of concerts at Bilgewater Inn seafood restaurants. Her tour dates coincide with those of arena-rock star Tommy Gnosis, a wide-eyed boy who once loved Hedwig... but then left with all her songs.


John Cameron Mitchell ... Hedwig Robinson/Hansel

Michael Pitt ... Tommy Gnosis

Bugun evden çıkarken yapmam gereken işlerin ne kadar sıkıcı oldugunu düşünüyordum
Liste şöyleydi:
12 adet vesikalık fotoraf çektrilecek
muhtarlığa gidilip tc kimlik no ekletmek için belke alınacak
nüfus müdürlüğüne gidilecek
okula gidip çıktı belgesi alınacak
ofise gidilip aptal avril lavigne nin belgeleri teslim edilecek

Bu sıcakta bunların hiçbirini yapmak istemiyordumki bugun duyduğum en güzel haberi aldım.
Oy kullanmak için tc kimlik no gerekmiyormuş
Böylece sadece diğer küçük işlerin hepsini sıcak havadan dolayı taksi ile halledip kalan son paramıda şöföre verererek Ece ve yiğitle buluşmak üzere Yiğitlerin evine gittim.
Çok sıcaktı kıpırdayamıyoduk acıkınca yemek sepeti sıgaramız biterse telefon. Teknolojinin nimetlerinden yararlanarak yerimizden kıpırdamıyorduk. Yapılacak en akıl karı iş film izlemekti.
Günün filmi Hedwig and the Angry Inch
Çok güzel bir soundtrack'i var, Velvet Goldmine tadında bir film hangisi daha etkili ve güzel tartışmaya açık tabiki ama enteresan izlenecek filmler listesine ekleyebilirsiniz
Micheal Pitt in hep bu tarz filmlerde boy göstermesi sıkıcı olmuş yinede The Dreamers ta oldukça başarılıydı...Dowsan's Creekte boy gösterip parlayan ve bana sürekli Leonardo Di Caprionun küçüklüğünü anımsatan Micheal Pitt'i pek sevmem yinede

No comments:

Search This Blog