June 28, 2007

Evanescence


Daft Punk konseri henüz bitmiştiki bana Sabiha Gökçen havaalanının yolları gözüktü. Rock prensesi geliyordu ve ilgilenmem lazımdı. Bende gittim. Ama dediği saatte gelmedi ve beni sabah 07.00 ye kadar uğraştırdı. Havaalanının en gizli bölmelerine polisler eşliğinde girdim ve kendi ellerimle çıkardım içerden:P
Çok sevmediğim ve dinlemediğim bir grup olması ve bir nevi asi olabileceklerini düşünmem beni biraz germişti ama gel görki Rock prensesi bir ev hanımı çıktı. Amy Lee son derece şeker sakin dertsiz problemsiz kaprissiz ölee bir kızımız çıktı. Zaten nezle olmuştu.
Güvenlik görevlileri eşiğinde Arena ya geldiğimizde kapıca 1 kilometrelik bir kuyruk oldugunu gördüm. Insan profili ortalama 16 yaş siyah giyinen gotik kızlar ve göz makyajlı erkeklerdi. Arada bir kaç büyük abimiz vardı onlarda Amy nin ses rengini dinlemeye gelen sanatçı ruhlu insanlardı:)
Amy'i görünce üstünü başını yırtan insanlar ve hüngür hüngür ağlayan kızlar vardı, hiç anlamadım.

Backstage de şaşırtıcı iki olay:
turkcell'in yaptıgı bir yarışma sonucunda Amy Lee ile tanışma ve fotoraf çekme hakkı kazanan 10 çılgın minik geldi. en uzunu 1.50 olan ve en büyüğü 16 yaşında olan bu 10 fanatik evlerinde ezberledikleri ingilizce cümlelerle Amy'i etkilemeye çalıştılar ve 3-4 tanesi ağladı. Hepsi titriyodu konusurken. En güzel soru ise "Amy are you going to to to Ayay Sofya" oldu. Amy nin Aya Sofya'nın ne oldugunu bile bilmemesi üzerine çocuk çok üzülünce ben yardımına yetiştim :)

2. olay ise en bomba olandı.
Grupie kızları... aslında onlar özellikle seçilerek zorla grupie yapıldılar ama sanırım bu konuda çok fazla detay vermemek daha doğru olacaktır. 11 kızımız seçildi içlerinden en hardcore fanatik olan 5 tanesi finela kalıp geceyi grupla geçirmeye hakkazandı ki oryantal dans yapanı heralde hiç unutamayacağım. Neyse her olan biteni anlatmamam gerekiyor sonra uyarı alıyorum:)

Sorunsuz sessiz sakin olaysız bir konserdi. Bir ara hiç olay çıkmıyo diye Banu ile sıkılıp acaba Amy'nin kafasına falanmı vursak saçını mı bozsak diye düşünmeye başlamadık değil.

Sırada Kelis var yeni hikayelerle döneceğim:)

1 comment:

Cakko said...

1. gayrı resmide olsa sende artık THY nin kadrolu elemanı sayılırsın.
Ordaki herkesi tanıyorsun,uçuş saatlerini biliyorsun ve istediğin uçağı indirip kaldırma gücün var:)

2.ilişkinizi basından saklamak için yok Evanescence ı sevmem.. aman Amy Lee'de çok bekletti falan bunları yemezler.Kız resimde dibine düşmüş...Kimbilir backstage de daha neler oldu da buraya yazmıyosun tabi

3.Kelise en azından bu resmi gösterip Amy Lee bi 4-5 halı aldı kapalı çarşıdan diyebilirsin.;)

4.Kelisi karşılamaya bende gelebilirmiyim.Turkcellin yaptığı bi yarışmayı kazanan 16 yaşında bi çocuk rolü yapabilirim kimse anlamaz :D:D:D

Search This Blog