January 16, 2007

Deja Vu

If you thought it was just a trick of the mind, prepare yourself for the truth.Directed by
Tony Scott
Writing credits (WGA)
Bill Marsilii (written by) &
Terry Rossio (written by)

A ferry filled with crewmen from the USS Nimitz and their families was blown up in New Orleans on Mardi Gras. BATF Doug Carlin is brought in to assist in the massive investigation, and gets attached to an experimental FBI surveillance unit, one that uses spacefolding technology to directly look back a little over four days into the past. While tracking down the bomber, Carlin gets an idea in his head: could they use the device to actually travel back in time and not only prevent the bombing but also the murder of a local woman whose truck was used in the bombing?

Bu hafta gencturkcell filmimiz Deja Vu idi. Oldukça başarılı bir filmdi. Her ne kadar vatansever arkadaşın feribotu patlatma sebebini tam anlayamasam da iyi bir seçimdi. Yanımda oturan ve evden çıkarken "Bu gece herşey çok güzel olacak" diye yemin etmiş kadına ragmen filmi keyifle izledim. Meta-fizik, paralel evrenler, geçmişe dönüş, deja vu... en eğleneceğiniz kısım ise film çıkışında izleyen "diğerleri"nin yaptığı yorumlar olacaktır.
Bende var mesela bir tane.
- Olm bu teknoloji var mıdır cidden?
- Olsa Saddam'ı yakalarlardı.

Ama bizde filmden çıkınca "-Pazartesi Deja Vu ya gidelim mi... - Olmaz yanımıza çok sinir bir kadın oturacak nasıl bildiğimi sorma..." gibi espiriler yapmadık değil.

Gidin izleyin işte zaten her zaman eklediğim gibi iki gencturkcell li kişi başı 3.5 ytl ne kabedersiniz ki. :)
2 comments:

ZEP said...

I've seen Deja Vu already and I can tell you I wasn't too thrilled about it. The story is quite lousy. I mean.. I'm even used to "going to the past and change the future" stories 'cause I read comic books regularly, but this one just didn't got to me. I think I'd prefer the "you can never change the past" story end.
Good direction, though.
:-)

Cakko said...

ekrana o kırmızı ışık yansıttığı ve kızın gördüğü sahne güzeldi.Lakin orda ekrana tükürse acaba kız onuda hisseder mi die soruyo insan ayıptr sölemesi.O izledikleri ekran sadece bir tv evimizdeki lcd plasma normal tv ler gibi.sadece izlemeye yarıyor yani istediğin kdr ışık tut o kızın görmesine imkan yok. o kısmı pek begenmedim onun dışında güzel filmdi.

ha birde filmin başnda ortağını ceptn arıyo ve o an bir ceset torbasından cep tlefonu sesi geliyo.O da ayrı bi acıklı sahne.
Neyse kurtulduk sonuçta ABD oley:P

Search This Blog